Komitet Naukoznawstwa

  • Strona główna
  • Prezydium
  • Struktura
  • Skład
  • Zakres działania
  • Zagadnienia Naukoznawstwa
  • Wybrane teksty naukoznawcze
  • Posiedzenia komitetu
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Komunikacja wewnętrzna
  • English
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Wybrane teksty naukoznawcze
  3. Uncategorised

Uncategorised

Życzenia - Święta Wielkanocne

Szczegóły

kartka wielkanoc 25 fin 1

 

Wykład dr hab. Beaty Jałochy, prof. UJ: „Projektyzacja nauki”

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach seminarium „Naukoznawstwo: historia i współczesność”, organizowanego przez Pracownię Naukoznawstwa Instytutu Historii Nauki PAN, które odbędzie się w poniedziałek,         14 kwietnia 2025 r. o godz. 16:15. 

Podczas seminarium dr hab. Beata Jałocha, prof. UJ (członkini Komitetu Naukoznawstwa PAN) wygłosi referat zatytułowany:

„Projektyzacja nauki”.

Po wystąpieniu przewidziana jest dyskusja.

Seminarium odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom [link].

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Komitetu Naukoznawstwa PAN.

 

Zaproszenie na seminarium „Polska innowacyjność – w poszukiwaniu straconego czasu”

Szczegóły

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Polityki Naukowej i Innowacyjnej, współorganizowane z EUROREG UW, które odbędzie się 27 marca 2025 r. w godzinach 11.30–13.00. Spotkanie będzie miało formę seminarium, podczas którego mgr Krzysztof Gulda wygłosi prezentację pt. „Polska innowacyjność – w poszukiwaniu straconego czasu”.

Seminarium odbędzie się w formule hybrydowej – istnieje możliwość uczestnictwa zarówno stacjonarnie, jak i online. Osoby chcące wziąć udział zdalnie prosimy o dołączenie za pośrednictwem platformy Zoom. Więcej informacji o seminarium na stronie EUROREG: link

 

Posiedzenie Plenarne Komitetu Naukoznawstwa PAN

Szczegóły

24 lutego 2025 r. odbyło się zdalne posiedzenie plenarne Komitetu Naukoznawstwa PAN, prowadzone przez prof. Agnieszkę Olechnicką.

W trakcie spotkania omówiono szereg kluczowych kwestii dotyczących działalności Komitetu, w tym zmiany w składzie zespołów zadaniowych – prof. Jolanta Perek-Białas została zaproponowana na przewodniczącą Zespołu Zarządzania i Instytucjonalizacji Nauki.

Zaplanowano także cykl wydarzeń naukowych w ramach Komitetu: 

27 marca 2025 r. w ramach spotkania Zespołu Polityki Naukowej i Innowacyjnej odbędzie się seminarium z udziałem mgr. Krzysztofa Guldy, zatytułowane „Polska innowacyjność - w poszukiwaniu straconego czasu”.

8 maja 2025 r. prof. Dominik Antonowicz wygłosi w EUROREG prelekcję na temat roli uczelni zawodowych w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

9 maja 2025 r., w Białymstoku odbędzie się posiedzenie plenarne poświęcone roli uniwersytetów przygranicznych w kontekście wyzwań geopolitycznych.

Jesienne spotkanie plenarne zaplanowano natomiast na 14 listopada w Pałacu Staszica w Warszawie – jego tematem będzie kształcenie doktorantów w Polsce, a wnioski z badań prof. Dominika Antonowicza będą podstawą do dyskusji na temat przyszłości szkół doktorskich.

 

Zebranie Prezydium Komitetu Naukoznawstwa PAN

Szczegóły

17 lutego 2025 r. odbyło się zebranie Prezydium Komitetu Naukoznawstwa PAN pod przewodnictwem prof. Agnieszki Olechnickiej. Spotkanie było okazją do podsumowania najważniejszych działań Komitetu oraz omówienia bieżących wyzwań. Przewodnicząca podzieliła się informacjami z posiedzenia Rady Przewodniczących Komitetów PAN, zwracając uwagę na rosnącą rolę komitetów problemowych w kształtowaniu opinii na temat kluczowych kwestii naukowych. Podjęto działania mające na celu usprawnienie organizacji Polskiego Kongresu Naukoznawstwa w Toruniu, a także dyskutowano o zmianach w składzie zespołów zadaniowych. Zaplanowano także jesienne spotkanie plenarne, na którym zostaną przedstawione wyniki badań dotyczących kształcenia doktorantów.

 

  1. Posiedzenie Komitetu 22 listopada 2024 r.
  2. Posiedzenie naukowe Komisji Historii Nauki PAU, Pracowni Naukoznawstwa IHN PAN oraz Komitetu Naukoznawstwa PAN
  3. Posiedzenie Komitetu 7 czerwca 2024 r.
  4. Kolokwium Socjologiczne - dyskusja wokół „Encyklopedii polskiej nauki akademickiej”

Podkategorie

Do góry

Copyright © 2025 .:: Komitet Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauk ::.